नेपालको पहिलो समावेशी अवार्ड राजधानीमा सम्पन्न ।

माघ २४ विहिवार काठमाण्डौ – नेपालको पहिलो समावेशी अवार्ड नेशनल पावर न्यूज म्यूजिक अवार्ड २०१९ राजधानी स्थित राष्ट्रिय नाचघरमा भव्य रुपमा सम्मपन्न भएको छ । गणतन्त्र नेपालका प्रथम उपराष्ट्रपति परमानन्द झाको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्मपन्न कार्यक्रममा शम्भूजित बास्कोटा , वसुन्धरा भुषाल, चैत्यदेवी, श्याम तमोट, दिनेश डि।सी।, रवि गिरी, रामकृष्ण कर्माचार्य, जुगल डंगोल, महिमा पोखरेल सभासद् कृष्ण राई लगायत नेपालका ख्याति प्राप्त विशिष्ठ व्यक्तित्वहरुको विचमा सम्पन्न भएको थियो । कुल ५१ विधामा वितरण गरिएको अवार्ड कार्यक्रममा जुरी, ईन्करेजमेन्ट, डायस्पोरा र क्रिटिक्स अवार्ड समेत वितरण गरिएको थियो ।

पत्रकार तुलसी गिरी “भावुक” लाई पत्रकारिता पुरस्कार प्रदान गरिएको उक्त कार्यक्रममा पत्रकार विजय रत्न तुलाधर, पारस पौडेल, चन्द्रमणि गौतम, निराजन भण्डारी, राज लुईटेल, कुष्णा आचार्य, अमिर न्यौपाने लगायतका व्यक्तिहरु सम्मानित भएका थिए । नेपाली भाषा र भेषभुषाको प्रवद्धन गर्ने उदेश्यले कार्यक्रमको आयोजना गरिएको कार्यक्रमका अध्यक्ष माधव राज खरेलले वताएका छन् । कार्यक्रमको आयोजक समितिमा संयोजक कमाला जोशी, सदस्य सचिव श्रीदेव भट्टराई, सल्लाहाकार समितिका प्रमुख शान्तिप्रिय, मिडिया संयोजक गीता अधिकारी, सदस्यहरु राजन थापा, अर्जुन खरेल, च्याङ्गवा लामा, अमृत खाती, राम ढकाल, राजन खरेल, सपना जोशी, अरविन्द्र गौतम, पुरुपोत्तम सानु, विपिन भाट लगाएतका रहेका छन् , कार्यक्रमको आयोजना पावर ईन्टरनेशनल मिडया नेपालले आयोजना गरेको थियो ।

नेशनल पावर न्यूज म्यूजिक अवार्ड २०१९ का अवार्ड विजेताहरु :

१ .उत्कृष्ट राष्ट्रिय भावको गीत बि बि थाप
 २. उत्कृष्ट पप गीत स्वर (महिला) केन्जुमा सुब्बा
 ३. उत्कृष्ट पप गीत स्वर (पुरुष) कृष्ण काफ्ले
 ४. उत्कृष्ट पप गीत (शब्द) मनिष बशिष्ठ
 ५. उत्कृष्ट पप गीत (संगीत) मनोज चौलागाई
 ६. उत्कृष्ट पप गीत (नव गायक/ गायिका) कौशल राज खड्का
 ७. उत्कृष्ट पप गीत भिडियो (निर्देशक)  टेकेन्द्र शाह
 ८. उत्कृष्ट पप गीत भिडियो (मोडल महिला) एलिसा राई
 ९. उत्कृष्ट पप गीत भिडियो (मोडल पुरुष) हेरुका लामा
 १०. उत्कृष्ट गजल बि बि थापा
 ११. उत्कृष्ट लोक गीत काव्य आचार्य
 १२. उत्कृष्ट शब्द (आधुनिक) डा.डि आर. उपाध्याय
 १३. उत्कृष्ट संगीत (आधुनिक) सन्तोष श्रेष्ठ
 १४. उत्कृष्ट स्वर गायक (आधुनिक) पुन्यम प्रधान
 १५. उत्कृष्ट स्वर गायिका (आधुनिक) निशा देशार
 १६. उत्कृष्ट नव गायक ÷गायिका (आधुनिक) सविना श्रेष्ठ
 १७. उत्कृष्ट यूगल गायन अजय अधिकारी÷ समिक्षा बस्नेत
 १८. उत्कृष्ट भिडियो निर्देशक (आधुनिक) जनक सिं
 १९. उत्कृष्ट भिडियो महिला मोडल (आधुनिक)  अनामिका चौलागाई
 २०. उत्कृष्ट भिडियो पुरुष मोडल (आधुनिक)  प्रज्वल गिरी
 २१. उत्कृष्ट भिडियो नव मोडल (आधुनिक/ पप) अमन श्रेष्ठ
 २२. उत्कृष्ट भिडियो छायांकार (आधुनिक/ पप) अर्जुन तिवारी
 २३. उत्कृष्ट भिडियो सम्पादक (आधुनिक/ पप) विकाश दाहाल
 २४. उत्कृष्ट चलचित्र (शब्द) लोक राज अधिकारी
 २५. उत्कृष्ट चलचित्र (संगीत) दिपक शर्मा 
 २६. उत्कृष्ट चलचित्र (गायक)  डेविट शंकर
 २७. उत्कृष्ट चलचित्र (गायिका) विन्दु परियार
  २८. उत्कृष्ट लोक दोहोरी (शब्द) दिपक कँडेल
 २९. उत्कृष्ट लोक दोहोरी (लय) केशब सापकोटा
 ३०. उत्कृष्ट लोक दोहोरी स्वर (महिला) अमृता लुङगेली मगर
 ३१. उत्कृष्ट लोक दोहोरी स्वर (पुरुष)  प्रेम सापकोटा (सोनु)
 ३२. उत्कृष्ट लोक दोहोरी स्वर (नव गायक/ गायिका)  गीता सेन्चुरी
 ३३. उत्कृष्ट लोक दोहोरी भिडियो (नव मोडल) ओम श्रेष्ठ
 ३४. उत्कृष्ट लोक दोहारी भिडियो (निर्देशक) बविता श्रेष्ठ
 ३५. उत्कृष्ट लोक दोहारी भिडियो (मोडल महिला) संचिता शाही
 ३६. उत्कृष्ट लोक दोहारी भिडियो (मोडल पुरुष) दिनेश थापा
 ३७. उत्कृष्ट लोक दोहारी भिडियो (सम्पादक) मनोज कार्की
 ३८. उत्कृष्ट लोक दोहारी भिडियो (छायांकार) बासु बराल
 ३९. उत्कृष्ट नेपाल भाषा गीत सानुबाबु महर्जन
 ४०. उत्कृष्ट नेपाल भाषा भिडियो (निर्देशक)  पवन जोशी
 ४१. उत्कृष्ट नेपाल भाषा भिडियो (मोडल) रुपेन श्रेष्ठ
 ४२. उत्कृष्ट काठे गीत  राज कुमार हुमागाई
 ४३. उत्कृष्ट काठे गीत भिडियो (निर्देशन) दिपेन्द्र तिमिल्सिना
 ४४. उत्कृष्ट काठे गीत भिडियो (मोडल) सन्जिव ठकुरी
 ४५. उत्कृष्ट डेउडा गीत पुष्पा बोहोरा/शुरेश शाही
 ४६ .उत्कृष्ट डेउडा गीत भिडियो (निर्देशन) शेर साउद
 ४७. उत्कृष्ट डेउडा गीत (मोडल) पुष्पल खड्का
 ४८. उत्कृष्ट राई गीत उर्मिला राई
 ४९. उत्कृष्ट तामाङ गीत रोशन फ्युवा
 ५०. उत्कृष्ट तामाङ गीत भिडियो (निर्देशन) अजय स्याङ्तान
 ५१. उत्कृष्ट तामाङ गीत (मोडल) सागर घिसिङ
 जुरी, क्रिटिक्स, ईनकरेज्मेन्ट, पपुलर, पव्लिक च्वाईस र डायस्पोरा अवार्ड प्राप्त गर्ने सर्जक एवं स्रष्टाहरु
 अन्जना गुरुङ, चिरन्जीवी भण्डारी, विष्णा विरही, शंकरदेव कँडेल, सिताराम पोखरेल, 
 अपेक्षा सिं , कस्तुप पन्त, सिता धमला, सोनी राजभण्डारी, स्मृति गौतम, पुजा सुनुवार, देवमान तन्डुकार, सुरज राजभण्डारी, अमृत भारती, पुर्णीमा लामा, कमला रिसाल, कृष्ण भट्टराई, केशव शर्मा, कला पंगेनी, नारायणवावु कोईराला लगायतका रहेका छन् ।
| Theme: markmedia by Web Bank Nepal.